Williams: Wycofanie się ROKiT wymusiło sprzedaż zespołu

Brytyjka przyznała, że po zmianie właściciela nie miała już siły dalej pełnić swoją rolę.
17.09.2010:02
Mateusz Szymkiewicz
1797wyświetlenia
Embed from Getty Images

Claire Williams przyznała, że wycofanie się firmy ROKiT z tytularnego sponsoringu Williamsa wymusiło decyzję o sprzedaży zespołu.

Stajnia z Grove przed wyścigiem w Belgii stała się własnością Dorilton Capital, natomiast po zmaganiach na włoskiej Monzy z życia zespołu wycofała się rodzina Williams. Jak przyznała była wiceszefowa zespołu, utrata tak ważnego wsparcia finansowego ze strony ROKiT była zbyt dużym ciosem w dobie pandemii koronawirusa.

Nasze wszystkie możliwe źródła zostały wyczerpane - powiedziała Claire Williams dla The Telegraph. Wydawało mi się, że sprawy wreszcie zaczną układać się w tym roku. Zdobyliśmy tytularnego sponsora, który obiecał nam cały świat. Kiedy to wszystko rozpadło się podczas pandemii koronawirusa, dla nas był to koniec. Nie było już możliwości, by z tego wyjść. Gdyby do tego nie doszło, moglibyśmy wyjść na prostą.

Brytyjka dodała, że wycofała się z życia Williamsa nie mając już siły do pełnienia swojej roli. Miałam swoją szansę i zostałam pozbawiona całej energii. Życzę nowym właścicielom zespołu, by znaleźli kogoś, kto będzie miał siłę do uporządkowania wszystkiego. Ja już nie jestem tą osobą. Ten sport wiele wymaga. Chcę odbudować się po tym trudnym okresie, a także dowiedzieć się kim jestem poza Formułą 1. Zawsze byłam córką Franka Williamsa. Teraz chcę być samą sobą.