Marko: AlphaTauri jest sześć miesięcy za Red Bull Racing

Juniorska ekipa zbudowała bolid AT01 korzystając z technologii stajni z Milton Keynes.
17.02.2010:07
Mateusz Szymkiewicz
1834wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko uważa, że pod względem rozwoju zespół AlphaTauri jest pół roku za Red Bull Racing.

Obie ekipy korzystają z silników Hondy, co w 2019 roku otworzyło szansę na wymianę technologii oraz dodatkowe oszczędności. Jak przyznał Helmut Marko, AlphaTauri dotychczas znana jako Toro Rosso nie jest już juniorskim zespołem Red Bulla, a siostrzanym. Jego zdaniem, gotowe podzespoły od czołowego zespołu mogą umożliwić stajni z Faenzy rozdawanie kart w środku stawki.

Pod względem rozwoju są sześć miesięcy za Red Bullem - powiedział 76-latek pełniący funkcję doradcy. Wszystko na co pozwalają przepisy oraz możliwości dostarczamy AlphaTauri. Spodziewamy się, że zespół cały czas będzie na czele środka stawki. Kwiat pokazał swój talent w trakcie całego zeszłego sezonu, nie mając wahań formy. Na Gasly'ego po powrocie do Toro Rosso nie mogliśmy narzekać. Powinien kontynuować dotychczasowe osiągi, a w najlepszym wypadku poprawić się.

Szef AlphaTauri - Franz Tost, przyznał, że jest zadowolony z możliwości współpracy z Red Bullem. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że Red Bull Technologies dysponuje najlepszymi inżynierami - dodał Austriak.