Norris: McLaren sam powinien tworzyć innowacyjne rozwiązania

Zdaniem Brytyjczyka kopiowanie koncepcji konkurencji nie jest najlepszą ścieżką rozwoju.
23.02.2011:38
Nataniel Piórkowski
788wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lando Norris uważa, że McLaren nie powinien wchodzić na drogę kopiowania rozwiązań konkurencji, ale samodzielnie opracowywać własne innowacyjne koncepcje.

Jednym z najgorętszych tematów zakończonej w piątek pierwszej tury testów był projekt tegorocznego bolidu Racing Point, który w znacznej mierze przypomina ubiegłorocznego Mercedesa W10.

Norris wzbraniał się od komentowania przypadku ekipy z Silverstone. Nie wiem, co dzieje się za kulisami. Nie wiem, jak wiele części pozyskali lub jak wiele o nich się dowiedzieli. W skrajnym przypadku jak wiele zdecydowali się od nich skopiować. Nie mam zielonego pojęcia, więc nie chcę nawet komentować tej kwestii.

Norris podkreślił, że McLaren musi kreować swoją własną ścieżkę rozwoju. Musimy skupiać się na sobie. Każdy zespół się uczy i pewnie kopiuje pewne elementy od konkurencji: projekty, koncepcje i wszystkie tego typu rzeczy. Później tworzy jednak ich własne wersje, ponieważ uważa, że są one lepsze. Racing Point zrobiło co zrobiło. Jeśli dla nich się to sprawdza, to gratulacje.

My jesteśmy McLarenem. Nie powinniśmy polegać na kopiowaniu rozwiązań innych zespołów. Powinniśmy być w stanie wynaleźć własne nowinki, wyjść z własnymi innowacyjnymi pomysłami. Jestem pewien, że McLarena na to stać.

Trzeba koncentrować się na sobie, a nie tylko kopiować innych. Moim zdaniem tworzenie własnych rozwiązań to najbardziej optymalna ścieżka.