W północnych regionach Włoch została wprowadzona kwarantanna

Może ona utrudnić pracę Ferrari. Członkowie ekipy są już jednak w drodze do Australii.
08.03.2009:56
Nataniel Piórkowski
1624wyświetlenia


Włochy wprowadziły surowe środki mające zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa. Mogą one utrudnić pracę Ferrari.

Rząd Włoch wprowadził kwarantannę na obszarze zamieszkiwanym przez 16 milionów osób. Dotyczy ona regionu Lombardii oraz Mediolanu a także 14 sąsiednich prowincji. Wśród nich znajduje się Modena, gdzie zlokalizowana jest fabryka Ferrari.

Kwarantanna obowiązuje od niedzieli rano i potrwa co najmniej do 3 kwietnia. Jeśli mieszkańcy terenów objętych izolacją będą chcieli je opuścić, konieczne będzie uzyskanie specjalnego zezwolenia. Może ono zostać wydane wyłącznie w przypadku niemożliwych do zaspokojenia potrzeb pracowniczych lub sytuacji kryzysowych.

Część personelu Ferrari wyruszyła już w podróż do Australii. Pozostała ma udać się na Antypody jeszcze przed wprowadzeniem kwarantanny.

Baza AlphaTauri jest zlokalizowana w Faenzy, która obecnie nie znajduje się na obszarze objętym izolacją. Według doniesień medialnych członkowie ekipy znajdują się już w drodze do Melbourne. Następnie polecą prosto do Bahrajnu.

Do soboty we Włoszech stwierdzono 5883 przypadki zachorowań na koronawirusa. 233 osoby zmarły. Ze względu na niepokojące statystyki władze włoskich miast decydują się na odwoływanie wydarzeń sportowych i kulturalnych.