Penske: Indianapolis prowadzi rozmowy z Chase'em Carey'em

Była arena zmagań o GP Stanów Zjednoczonych chce wrócić do kalendarza F1.
16.03.2010:04
A. Lemański, M. Szymkiewicz
799wyświetlenia
Embed from Getty Images

Roger Penske potwierdził, że prowadzi działania mające zakończyć się przywróceniem toru Indianapolis do kalendarza Formuły 1.

Drogowa pętla legendarnego obiektu była areną zmagań o Grand Prix Stanów Zjednoczonych w latach 2000-2007. Aktualnie wyścig rozgrywany jest na torze Austin w Teksasie, natomiast władze Formuły 1 rozważają kolejny wyścig w USA, który mógłby mieć miejsce na ulicach Miami.

Władze miasta zlokalizowanego na Florydzie sprzeciwiają się jednak organizacji zmagań, mimo, że proponowana pętla wokół Hard Rock Stadium nie uwzględnia dróg publicznych. Jak ujawnił Roger Penske, który jest w posiadaniu toru Indianapolis, jego celem jest wykorzystanie niepewnej sytuacji Miami do przywrócenia Formuły 1 na legendarny obiekt.

Mój syn Greg spotkał się z Chase'm Carey'em i odbył kilka wstępnych dyskusji w ciągu ostatnich tygodni - powiedział Roger Penske. Czy nadszedł czas, aby ponownie spojrzeć w kierunku F1? Nie wiem jeszcze, czy ekonomicznie ma to sens, nie chcielibyśmy robić tego przed rokiem 2022. Chcę w pewnym momencie powrócić do F1, a także samochodów sportowych. Indianapolis ma swój klimat i chcemy, aby był wyjątkowy.