Gasly liczy na rozpoczęcie sezonu od domowego Grand Prix Francji

Kierowca AlphaTauri aktualnie przebywa w Dubaju, gdzie oczekuje na powrót F1.
08.04.2008:56
Mateusz Szymkiewicz
330wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly ma nadzieję, że Formuła 1 będzie w stanie rozpocząć sezon 2020 pod koniec czerwca na Paul Ricard.

We wtorkowy wieczór potwierdzono, że Grand Prix Kanady będzie dziewiątym wyścigiem w tegorocznym kalendarzu, który przez pandemię koronawirusa zrezygnuje z wizyty F1 w pierwotnym terminie. W tej sytuacji pierwszą eliminacją mistrzostw zostało Grand Prix Francji, zaplanowane w dniach 26-28 czerwca.

Moim osobistym życzeniem jest jak najszybsze rozpoczęcie sezonu - powiedział Pierre Gasly, kierowca AplhaTauri, który aktualnie przebywa w Dubaju. Mistrzostwa powinny ruszyć w Kanadzie, ale jeżeli dojdzie do opóźnienia, pierwszym wyścigiem będzie Francja. Start sezonu w Le Castellet przed francuską publiką byłby naprawdę wspaniały. Trzymam za to kciuki. Mimo to nie chcę iść za daleko, ponieważ sytuacja zmienia się dynamicznie. Marzeniem byłoby rozpoczęcie zmagań od Paul Ricard.

Zdaniem Berniego Ecclestone'a, w sezonie liczącym od ośmiu do piętnastu wyścigów, tytuł mistrza świata bez większych problemów powinien zdobyć Lewis Hamilton. Gasly zapytany o to, odpowiedział: Powinniście jego spytać. Oczywiście, moim zdaniem Lewis ma wystarczająco dużo talentu oraz doświadczenia, by sięgnąć po siódme mistrzostwo.