Tegoroczna edycja GP Holandii została oficjalnie odwołana

Zandvoort nie było zainteresowane powrotem do kalendarza bez kibiców.
28.05.2010:34
Mateusz Szymkiewicz
766wyświetlenia
Embed from Getty Images

Organizatorzy Grand Prix Holandii oficjalnie potwierdzili, że tegoroczna edycja wyścigu Formuły 1 została odwołana.

Runda na Zandvoort miała powrócić do kalendarza po 35 latach przerwy, jednakże pandemia koronawirusa zmusiła FIA oraz Liberty Media do przesunięcia startu sezonu. Tym samym wyścig w Holandii został odroczony i wstępnie zakładano, że może ponownie wskoczyć do harmonogramu w sierpniu, ponad miesiąc po planowanym rozpoczęciu mistrzostw w Austrii.

Warunkiem Zandvoort była możliwość organizacji Grand Prix Holandii z udziałem kibiców, co na chwilę obecną wykluczają władze Formuły 1. Tym samym zapadła oficjalna decyzja o odwołaniu tegorocznej edycji wyścigu, który znajdzie się w kalendarzu na sezon 2021.

Ze względu na rozprzestrzenianie się COVID-19 na całym świecie, Grand Prix Holandii zostało już wcześniej odroczone - brzmi oficjalne oświadczenie organizatorów wyścigu. Po konsultacjach z FOM doszliśmy do wniosku, że organizacja w tym roku Grand Prix Holandii z udziałem publiczności będzie niemożliwa. Zapadła ostateczna decyzja o przełożeniu wyścigu na 2021 rok. Wspólnie z FIA oraz FOM opracujemy nowy kalendarz, a także termin dla Grand Prix Holandii. Ostateczna data powinna zostać opublikowana przez FIA pod koniec 2020 roku. Wszystkie zakupione bilety pozostaną ważne na przyszłoroczną edycję.

Według informacji niemieckiego Speed Week oraz hiszpańskiej gazety Marca, 1 czerwca zostanie opublikowany nowy kalendarz, w którym znajdzie się osiem potwierdzonych wyścigów na europejską część sezonu. Nowy harmonogram ma zawierać podwójną rundę w Austrii, Węgry, dwa wyścigi w Wielkiej Brytanii, Hiszpanię, Belgię oraz Włochy.