Stewart: Sezon bez GP Wielkiej Brytanii byłby katastrofą

Legenda F1 wzywa do ocalenia losów tegorocznych wyścigów na Silverstone.
28.05.2011:25
Nataniel Piórkowski
593wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sir Jackie Stewart przekonuje, że Formuła 1 nie może pozwolić sobie na zorganizowanie sezonu 2020 bez Grand Prix Wielkiej Brytanii.

W prowizorycznej wersji kalendarza na Silverstone mają odbyć się dwa wyścigi. Brytyjski rząd pracuje nad wprowadzeniem rozwiązań prawnych, dzięki którym personel F1 przybywający na terytorium Zjednoczonego Królestwa nie podlegałby obowiązkowi przejścia 14-dniowej kwarantanny.

Liberty Media oczekuje na zielone światło od strony władz państwowych, ale ma w pogotowiu opcję zapasową, którą jest organizacja dwóch rund mistrzostw świata na Hockenheimringu.

Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Nie powinno się na to pozwolić - powiedział Stewart, trzykrotny mistrz świata F1, w rozmowie z Natalie Pinkham. Trzeba dbać o jakość, o integralność, ale nie można zapominać o historii.

Według mnie to po prostu byłby błąd. Niezależnie od wszystkiego smutne jest to, że w tym roku na trybunach nie będą mogli zasiąść kibice. Ale zupełny brak Grand Prix Wielkiej Brytanii, eliminacji w kraju, gdzie zainaugurowaliśmy Grand Prix F1, gdzie odbył się pierwszy wyścig o randze mistrzostw świata... Kraju, który ma tak bogatą historię i fanów, którzy tłumnie stawiają się na torze.... Utrata tego wyścigu byłaby wielką katastrofą dla sportów motorowych - zaznaczył.