Villeneuve: Red Bull powinien rozważyć powrót Vettela

Kanadyjczyk uważa, że Albon nie radzi sobie z trudnym w prowadzeniu RB16.
22.07.2010:43
Mateusz Szymkiewicz
1222wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jacques Villeneuve uważa, że Red Bull powinien rozważyć ponowne zatrudnienie Sebastiana Vettela od sezonu 2021.

Stajnia z Milton Keynes ma za sobą trudny weekend na Hungaroringu i szczególnie duża krytyka spadła na Alexandra Albona, który odpadł z kwalifikacji z trzynastym rezultatem. Wokół przyszłości Tajlandczyka w Red Bullu pojawiły się już pierwsze wątpliwości i zdaniem Jacquesa Villeneuve'a, zespół powinien wykorzystać obecność Sebastiana Vettela na rynku kierowców.

Adrian Newey zawsze projektuje samochody, które są na granicy. Zdecydowanie widać różnicę między Maksem Verstappenem a Alexandrem Albonem - powiedział mistrz świata z 1997 roku. Vettel pokazał w przeszłości, że potrafi poradzić sobie z samochodami Newey'a. To sprawia, że byłby perfekcyjnym partnerem dla Verstappena. Red Bull wreszcie miałby dwóch kierowców, którzy potrafią jeździć na limicie.

W obronie Albona stanął jednak Helmut Marko, który uważa, że krytykowanie go jest nie w porządku. Był dobry w wyścigu i sporo wyprzedzał. Krytykowanie go jest nie fair - powiedział 77-latek.

Były kierowca Red Bulla - Robert Doornbos, uważa, że tegoroczne problemy stajni z Milton Keynes wynikają z bolidu RB16. Wcześniej mogli zwalać na kogoś winę, na przykład na Renault. Nie wydaje mi się jednak, by coś było nie tak z silnikiem Hondy. Ich samochód jest pozbawiony balansu, natomiast silnik Hondy nie jest najlepszy, choć jednocześnie nie jest najgorszy. Ten sezon będzie dominacją Lewisa Hamiltona i Mercedesa. Udało im się znaleźć dodatkową sekundę, podczas gdy Red Bull stoi w miejscu.