Vettel: Byłem bliski decyzji o odejściu z Formuły 1

33-latek jest podekscytowany perspektywą dołączenia do rozwijającego się Astona.
10.09.2017:32
Mateusz Szymkiewicz
1253wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel przyznał, że był bardzo blisko decyzji o odejściu z Formuły 1, po tym, jak Ferrari zdecydowało się zakończyć z nim współpracę.

W połowie maja ogłoszono, że sezon 2020 będzie ostatnim dla Niemca w barwach stajni z Maranello. Od tamtej pory Vettel miał podjąć rozmowy m.in. z Mercedesem, Red Bullem oraz Renault, rzekomo spotykając się z zerowym zainteresowaniem ze strony tych ekip.

Ostatecznie do walki o Vettela włączyło się Racing Point, które w 2021 roku zostanie przekształcone w Astona Martina. Stajnia z Silverstone musiała jednak rozwiązać obowiązujący kontrakt z Sergio Perezem, co ostatecznie udało się zrobić przed Grand Prix Toskanii.

Czterokrotny mistrz świata zapytany na oficjalnej konferencji prasowej, czy brał pod uwagę odejście z Formuły 1, odpowiedział: Było blisko. Nie wiem jednak, czy istnieje miara, by dało się to ustalić. Było blisko pod tym względem, iż miałem sporo przemyśleń i uznałem, że muszę przede wszystkim pomyśleć o sobie oraz o tym co będzie dla mnie najlepsze.

Vettel zapytany o perspektywy związane z projektem Astona Martina, przyznał, że zespół będzie mógł dalej się rozwijać, podczas czołówka zostanie zmuszona do redukcji zatrudnienia oraz wydatków. Oczywiście, w ostatnich tygodniach sporo się o tym mówiło [bolidzie RP20], ale jeśli chodzi o mnie, to nie odgrywało to znaczącej roli, ponieważ mam sporą wiarę w zespół oraz jego możliwości. Biorąc pod uwagę, jak bardzo duże braki mieli w budżecie, w ostatnich latach spisywali się całkiem nieźle. W tym zespole jest wystarczająco dużo odwagi, by pokazać ludziom, jak bardzo się mylą.

Ten zespół ma wielki potencjał do rozwoju i nie mogę się doczekać, aż dołączę do niego. Postaram się pomóc przekazując im całą dostępną wiedzę, a także doświadczenie, by mogli rozwinąć się, a także wejść na konkurencyjny poziom. Oczywiście, nie będę robił żadnych przewidywań, ale mam wielką nadzieję i wiarę wobec tej ekipy oraz ludzi. Uważam, że są bardzo zdolni i pierwszy raz dysponują właściwymi narzędziami.