Steiner: Haas ma dziesięciu kierowców na liście kandydatów

Szef zespołu zapytany o Sergio Pereza, przyznał, że jest z nim w dobrych relacjach.
10.09.2021:13
Mateusz Szymkiewicz
1755wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Haasa - Gunther Steiner, ujawnił, że zespół ma na swojej liście kandydatów nazwiska dziesięciu kierowców.

Stajnia z Kannapolis dotychczas nie podejmowała tematu przyszłorocznego składu kierowców, najpierw koncentrując się na podpisaniu nowego Porozumienia Concorde. Mimo to Gene Haas zabezpieczył już przyszłość swojej ekipy, deklarując jej udział w mistrzostwach do końca 2025 roku.

Obecni zawodnicy Haasa - Romain Grosjean oraz Kevin Magnussen, pozostają bez kontraktów na sezon 2021. Jak ujawnił szef zespołu, lista dostępnych opcji jest bardzo długa i wkrótce zostanie wzięta pod uwagę.

Rozmawiamy ze wszystkimi i musimy zobaczyć co chcemy, a dopiero potem zadecydujemy co należy zrobić - powiedział Gunther Steiner. Nie wydaje mi się, by pozostało wiele wolnych miejsc, więc przynajmniej tak to wygląda z mojej strony. Każdego obecnego na rynku bierzemy pod uwagę. Wykładamy wszystko na stół i dopiero decydujemy kogo chcemy. Czy powinniśmy zachować obecny skład? Może ktoś nowy? Potrzebujemy doświadczonych kierowców? Może powinniśmy postawić na młodzież? A może trzeba postawić na mieszankę? Wszystko bierzemy pod uwagę.

Włoch zapytany o kandydaturę Sergio Pereza, potwierdził, że prowadził z nim w przeszłości rozmowy, a także jest z nim w dobrych relacjach. Bardzo go szanuję, wiecie dlaczego. Jak już mówiłem o Sebastianie [Vettelu], byłoby szkoda go stracić. Tak samo jest z Nico Hulkenbergiem, którego nie ma tutaj. Wszyscy są dobrymi ludźmi. Nie wiem co ostatecznie zamierzamy zrobić. Jest wiele dostępnych opcji.

Mamy około dziesięciu kandydatów. To niesamowite co teraz się dzieje. To dlatego możecie dostrzec, że jestem bardzo spokojny. Jest tylko dwadzieścia miejsc, a my mamy dziesięć osób, które mogą wykonywać tę pracę. To dobra sytuacja. Dwóch kierowców z tej listy już mamy u siebie.