Bottas: Czerpałem radość z każdego okrążenia

Fin przyznaje jednak, że w niedzielę kierowcy mogą mieć spore problemy z oponami.
11.09.2018:21
Nataniel Piórkowski
455wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas dołączył do grona kierowców chwalących tor Mugello.

Fin uzyskał najlepsze czasy w obu piątkowych sesjach treningowych przed Grand Prix Toskanii. Kierowca Mercedesa może powalczyć w ten weekend o swoje pierwsze zwycięstwo w wyścigu od otwierającego sezon Grand Prix Austrii.

Ten tor daje olbrzymią radość z jazdy, szczególnie po wyjeździe z pierwszego zakrętu, pierwsza, stara sekcja jest fantastyczna. Druga zresztą także. Naprawdę cieszyłem się dzisiaj każdym okrążeniem.

To jeden z tych fizycznych obiektów - nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Nadal uważam, że odczujemy to dopiero na dystansie wyścigu, gdy nasze mięśnie będą poddawane stałym obciążeniom. Dzisiaj mieliśmy już jednak tego namiastkę. Czeka nas ciężka niedziela, ale jestem na to przygotowany. Nie mogę się już doczekać.

Bottas budował przewagę nad Hamiltonem w pierwszym sektorze, ale tracił nieco czasu w ostatniej sekcji.

Podczas pierwszego treningu zmagałem się trochę z podsterownością. W drugim treningu było zdecydowanie lepiej, chociaż wciąż były miejsca, w których nie czułem się zbyt pewnie. Nasz wynik może być o wiele bardziej konkurencyjny. To norma na torach, na których wcześniej się nie ścigaliśmy. Trzeba przygotować się na duże postępy. Bolidy, ale przede wszystkim kierowcy będą jechać coraz szybciej.

W niedzielę bardzo istotnym czynnikiem będzie praca ogumienia. Opony dostają tu w kość, ale prawdę mówiąc jest trochę lepiej niż się spodziewaliśmy. To dobra wiadomość. W szybkich zakrętach zawsze pojawia się problem przegrzewających się opon. W niedzielę będziemy musieli na to uważać, szczególnie, że prognozy przewidują wysokie temperatury.