Renault omawia z FIA zaproszenie Alonso na testy w Abu Zabi

Sesja na torze Yas Marina ma być przeznaczona dla młodych kierowców.
15.09.2016:50
Mateusz Szymkiewicz
1249wyświetlenia
Embed from Getty Images

Renault podjęło rozmowy z FIA dotyczące zgody na zaproszenie Fernando Alonso na testy po Grand Prix Abu Zabi.

Po wyścigu na Yas Marina zostanie zorganizowana sesja dla młodych kierowców, na którą mogą zostać zaproszeni zawodnicy z co najwyżej dwoma startami w Formule 1. Tym samym Alonso nie ma jakichkolwiek szans, by poza piątkowymi treningami legalnie wypróbować bolid R.S.20 przed powrotem do stawki w sezonie 2021 z Alpine.

Jak przyznał Cyril Abiteboul, jego zespół nie bierze pod uwagę występu Hiszpana w tym roku podczas oficjalnej sesji Grand Prix. Mam wrażenie, że on naprawdę chce poprowadzić nasz obecny samochód. Szukamy więc możliwości, jednakże zachowujemy ostrożność. Nie mówię o pierwszych sesjach treningowych, ponieważ nie są mu potrzebne. Musimy stworzyć mu możliwość. Chcemy zobaczyć go w samochodzie, ponieważ czuję, że on chce do niego wsiąść - powiedział szef Renault F1 Team.

Francuz zapytany, czy jednodniowa sesja w Abu Zabi po zakończeniu sezonu będzie dobrą okazją na wznowienie współpracy z Alonso, odpowiedział: Tak, absolutnie. Musimy sprawdzić czy to jest możliwe, biorąc pod uwagę narzucone kryteria. Rozmawiamy już o tym z FIA.