Nurburgring liczy na występ Schumachera w piątkowym treningu

RaceFans.net informuje, że Niemiec kończąc sezon F2 w TOP3 ma gwarancję posady w F1.
15.09.2009:49
Mateusz Szymkiewicz
1168wyświetlenia
Embed from Getty Images

Organizatorzy Grand Prix Eifelu na torze Nurburgring mają nadzieję, że Mick Schumacher weźmie udział w piątkowej sesji treningowej.

Aktualny lider klasyfikacji Formuły 2 jest juniorem Ferrari i niewykluczone, że podczas weekendu w Niemczech otrzyma szansę poprowadzenia bolidu jednej z klienckich ekip stajni z Maranello.

Szef włoskiego zespołu - Mattia Binotto, potwierdził, że Schumacher powinien jeszcze w tym roku otrzymać szansę występu w trakcie weekendu Grand Prix. Na realizację takiego scenariusza mają nadzieję szefowie Nurburgringu, który został umieszczony w ostatniej chwili do kalendarza na sezon 2020.

Oczywiście, że monitorujemy rozwój obecnej sytuacji wokół Micka Schumachera. Otrzymaliśmy potwierdzenie od Ferrari, że powinien dostać szansę występu podczas treningu jeszcze w tym roku. Byłaby to bardzo emocjonalna historia, gdyby wydarzyło się to na Nurburgringu. Nasz tor był dla jego ojca jak dom, poza tym ma on tutaj swoją sekcję, czyli zakręty «S» Michaela Schumachera - powiedział Mirco Markfort, dyrektor zarządzający toru Nurburgring.

Według RaceFans.net, Schumacher kończąc tegoroczny sezon Formuły 2 w pierwszej trójce, będzie miał zagwarantowane miejsce w F1 na 2021 rok. Jedyną niejasną kwestią pozostaje zespół, lecz logiczne jest, iż będzie to któryś z klientów Ferrari - Alfa Romeo lub Haas.