Perez: Bez wątpliwości zaakceptowałbym propozycję Red Bulla

Mimo to uważa się, że jeszcze w tym tygodniu Meksykanin może zostać kierowcą Haasa.
28.09.2009:49
Mateusz Szymkiewicz
1610wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez przyznał, że bez wątpliwości przyjąłby od Red Bulla propozycję startów w sezonie 2021.

Nie cichną spekulacje, jakoby stajnia z Milton Keynes mogła sięgnąć po kierowcę spoza juniorskiego programu. W Soczi po raz kolejny dużym rozczarowaniem były osiągi Alexandra Albona, natomiast w kontekście Pierre'a Gasly z AlphaTauri, szefostwo Red Bulla deklarowało, iż chce zatrzymać go na następny rok w juniorskiej ekipie.

Jedną z opcji austriackiego zespołu mógłby być Sergio Perez, który z końcem roku rozstanie się z Racing Point. Mimo to na torze w Soczi pojawiły się informacje, że Meksykanin zawarł już wstępne porozumienie z Haasem, a jego kontrakt na starty może zostać ogłoszony nawet w tym tygodniu.

Nic jeszcze nie podpisałem, ale są pewne postępy - powiedział Sergio Perez po Grand Prix Rosji. Zobaczymy jak sprawy się ułożą. Ani ja ani zespoły nie mają pośpiechu, więc musimy zaczekać. Potrzebuję znaleźć się w projekcie, który będzie motywował mnie każdego ranka do treningów oraz podróży po całym świecie. Bez wątpliwości powiedziałbym «tak» [Red Bullowi]. To zespół, który zdecydowanie będzie walczył o mistrzostwa w najbliższych latach.

Szef Red Bulla - Christian Horner, zapytany, czy bierze pod uwagę przed sezonem 2021 takich kierowców jak Sergio Perez czy Nico Hulkenberg, odpowiedział: Naszą absolutną intencją jest zatrzymanie obecnych kierowców. Naszym pierwszym wyborem jest Alex. Trzeba być świadomym dostępnych opcji, ale naszym zamiarem jest utrzymanie dotychczasowych zawodników.