Alfa Romeo zatrzyma Raikkonena i Giovinazziego na sezon 2021

Fin oraz Włoch będą kierowcami stajni z Hinwil już trzeci rok z rzędu.
30.10.2009:20
Mateusz Szymkiewicz
1655wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alfa Romeo tuż przed startem Grand Prix Emilii-Romanii potwierdziła, że jej skład kierowców w sezonie 2021 będą nadal tworzyli Kimi Raikkonen oraz Antonio Giovinazzi.

Raikkonen powrócił do stajni z Hinwil w 2019 roku, podpisując z nią dwuletnią umowę. Pomimo 41 lat oraz pobicia rekordu największej liczby startów w historii Formuły 1, Fin wyraził chęć kontynuowania rywalizacji w Mistrzostwach Świata.

Od momentu dołączenia do Alfy Romeo, najlepszym wynikiem Raikkonena było czwarte miejsce w Grand Prix Brazylii 2019. Z kolei w tym sezonie po dwunastu rundach kierowca znajduje się na siedemnastej pozycji w klasyfikacji z dwoma punktami za dziewiąte miejsce w wyścigu na Mugello.

Partnerem mistrza świata pozostanie Antonio Giovinazzi. Włoch także startuje dla Alfy Romeo od 2019 roku, wcześniej pełniąc funkcję zawodnika rezerwowego. Junior Ferrari jest w tej chwili na szesnastej lokacie w tabeli z dorobkiem trzech punktów za dziewiąte miejsce w Grand Prix Austrii oraz dziesiąte w Grand Prix Eifelu.

Alfa Romeo jest dla mnie czymś więcej niż zespołem, jest dla mnie jak druga rodzina - powiedział Kimi Raikkonen. Wiele twarzy obecnych tutaj pamiętam jeszcze z mojego debiutu w 2001 roku, a wyjątkowa atmosfera daje mi dodatkową motywację do kontynuowania startów w moim dziewiętnastym sezonie. Nie byłoby mnie tutaj, gdybym nie wierzył w ten projekt i nie miał przeczucia, na co nas razem stać. Zespół ceni sobie ciężką pracę, co pasuje do mojego stylu. Nie mogę się już doczekać następnego roku i mam nadzieję, że nasze postępy pozwolą przedrzeć się do środka stawki.

Alfa Romeo jest moim domem od dwóch lat. Jestem szczęśliwy, że udało mi się przedłużyć tę relację o kolejny rok - dodał Antonio Giovinazzi. Zespół ma we mnie wielką wiarę, a ja zrobiłem wszystko co w mojej mocy, by odpłacić się za zaufanie. Zanotowaliśmy kilka mocnych rezultatów i czuję, że odegrałem swoją rolę w postępach zespołu. Mimo to przed nami wciąż długa droga i wspólnie chcemy wiele osiągnąć. Będzie duża ciągłość między obecnym sezonem a następnym. Nasza aktualna praca przełoży się na przyszły rok, więc już teraz musimy dawać z siebie wszystko.