Binotto: Silnik szykowany na sezony 2021 i 2022 wygląda obiecująco

Ferrari szykuje zupełnie nową jednostkę po rozczarowujących mistrzostwach.
18.11.2010:16
Mateusz Szymkiewicz
1693wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Ferrari - Mattia Binotto, deklaruje, że jednostka napędowa szykowana przez jego zespół na sezony 2021-2022 wygląda obiecująco.

Stajnia z Maranello przechodzi przez skomplikowane mistrzostwa, w których zajmuje dopiero szóste miejsce w klasyfikacji konstruktorów. W dużej mierze za problemy zespołu odpowiada silnik, którego osiągi drastycznie spadły po zawarciu tajnego porozumienia z FIA na początku marca.

Z układem napędowym Ferrari zmagają się również klienckie zespoły - Alfa Romeo oraz Haas, które łącznie zdobyły tylko jedenaście punktów. Jak ujawnił Mattia Binotto, w przyszłym roku zadebiutuje zupełnie nowa jednostka, dysponująca o wiele większą mocą.

Aktualnie nie mamy najlepszego silnika, ale przyszłoroczny będzie zupełnie nowy - powiedział Włoch. Ferrari bardzo dużo zainwestowało w jednostkę na sezony 2021 oraz 2022. W tej chwili korzystamy z niej na hamowni i dane dotyczące osiągów oraz poziomu niezawodności są bardzo obiecujące. Mamy pewne ograniczenia przed 2021 rokiem, ale to od nas zależy, czy będziemy efektywni i kreatywni w planowaniu testów. Mimo limitów w kwestiach operacyjnych, nadal mamy okno na poprawę i widzimy to już dziś. Jestem zadowolony z wyników.