Vettel: Bariera nie powinna się tak zachować

"Dobrze, że bolidy są bezpieczniejsze niż dawniej, ale bariera nie powinna się rozrywać".
29.11.2019:53
Nataniel Piórkowski
1782wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel poczuł wielką ulgę, gdy dowiedział się, iż Romain Grosjean wyszedł cało z wypadku, do jakiego doszło po starcie wyścigu na torze Sakhir.

Niemiec wyraził jednak zdziwienie tym, z jaką łatwością bariera armco poddała się uderzeniu bolidu Haasa, doprowadzając do jego rozerwania na pół. Klatka bezpieczeństwa wraz z systemem halo ocaliły życie Francuza, jednak ten doznał drobnych obrażeń w wyniku zapalenia się paliwa.

Nie przyglądałem się jeszcze zbyt dokładnie zdjęciom - nie chciałem tego robić. Najważniejsze, że Romain się wydostał. Bariery nie powinny zachowywać się w taki sposób przyjmując uderzenie - powiedział czterokrotny mistrz świata po zakończeniu rywalizacji.

To dobrze, że bolidy są bezpieczniejsze niż dawniej, ale bariera nie powinna się rozrywać a bolid nie powinien stawać w płomieniach tak, jak stało się to dzisiaj.

Nie wiem, co się wydarzyło. Na tym etapie trudno cokolwiek wyrokować. Tak jak już powiedziałem - najważniejsze, że Romain zdołał się wydostać.

To było przerażające - przyznał Pierre Gasly z AlphaTauri. Początkowo nie wiedziałem, co się stało. Gdy zobaczyłem powtórki byłem zszokowany. Moje pokolenie, ja sam, nigdy nie widzieliśmy takich obrazków. W przeszłości były one bardziej powszechne, ale to co stało się dzisiaj jest naprawdę straszne.

Gdy zobaczyłem, jak Romain wydostaje się z bolidu byłem bardzo szczęśliwy. To jednak przerażające - nie mam pojęcia, dlaczego bolid F1 może rozpaść się w taki sposób, zwłaszcza przebijając bariery.