Ecclestone: W tym sezonie Vettel musi odpowiedzieć krytykom

Były szef F1 przyznał, że był zaskoczony skalą problemów Niemca w pojedynku z Leclerkiem.
19.01.2111:59
Mateusz Szymkiewicz
1741wyświetlenia
Embed from Getty Images

Bernie Ecclestone uważa, że Sebastian Vettel dołączając do Astona Martina musi odpowiedzieć swoim krytykom.

Niemiec ma za sobą dwa trudne sezony, podczas których popełniał mnóstwo błędów i przegrywał zespołowe pojedynki z Charlesem Leclerkiem. Jego słaba postawa doprowadziła do sytuacji, w której Ferrari nie było zainteresowane dalszą współpracą, zmuszając Vettela do wielomiesięcznych poszukiwań nowego miejsca startów.

33-latek dołączy w tym roku do Astona Martina, który powstał na bazie Racing Point. Zdaniem byłego szefa F1 - Berniego Ecclestone'a, Vettel musi wykorzystać to jako szansę na odbudowę reputacji. Do niedawna Sebastian był najszybszy w każdej sesji, a teraz nikt nie mówi o nim w pozytywnym tonie. W Formule 1 kierowca jest bardzo zależny od samochodu, a z jakiegoś powodu Ferrari nie potrafiło dostosować się do wymagań Vettela. Leclerc to utalentowany gość, ale Sebastian ma większe doświadczenie i powinien był dojeżdżać przed nim.

Tylko w czasach Michaela Schumachera ten zespół był w stanie iść w jednym kierunku. Sebastian teraz stawi czoła nowemu wyzwaniu i musi odpowiedzieć wszystkim, którzy kwestionowali jego możliwości - powiedział Brytyjczyk.

Konsultant Red Bulla - Helmut Marko, ma nadzieję, że Vettel będzie w stanie odbudować dawną formę w sezonie 2021. On zdaje sobie sprawę, że ostatnie dwa lata z jakiegoś powodu nie były dobre w jego wykonaniu. Mam jednak wątpliwości, czy będzie dla nas zagrożeniem. Jego zespół przez cały 2020 rok był daleko za nami, w tym Perez, który zaliczył bardzo mocną drugą połowę mistrzostw. Nawet Sebastian w czołowej formie nie będzie w stanie nadrobić deficytu zespołu.