Gasly: Jestem przekonany, że Honda nie odpuści w 2021 roku

Francuz uważa, że producent musi podtrzymać rozpęd z końcówki sezonu 2020.
20.01.2109:25
Mateusz Szymkiewicz
401wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly jest przekonany, że Honda pozostanie zaangażowana w rozwój jednostki napędowej do ostatniego wyścigu sezonu 2021.

Japoński producent wycofa się z Formuły 1 z końcem nadchodzących mistrzostw, jednakże wciąż realizuje normalny plan rozwoju silnika. Dyrektor techniczny - Toyoharu Tanabe, deklaruje, że na ten rok został zaprojektowany zupełnie nowy pakiet, który ma przybliżyć Red Bulla do zdobycia mistrzowskich tytułów.

Z końcem roku wycofamy się z Formuły 1, ale nasze ambicje pozostają bez zmian - powiedział Tanabe. Tegoroczna przerwa była dosyć krótka, ale ciężko pracujemy nad silnikiem, by spisywał się jeszcze lepiej. Mamy świadomość tego, że znajdujemy się za Mercedesem. Mimo to naprawdę chcemy wygrać jeszcze więcej wyścigów, a także odegrać swoją rolę w mistrzostwach.

Kierowca AlphaTauri - Pierre Gasly, uważa, że Honda powinna wkroczyć w nowy sezon w tej samej w formie, w której zakończyła poprzedni. Uważam, że mają dobry plan. W tej chwili wiele rzeczy wygląda obiecująco, ale nie chcę mówić za nich. Jestem przekonany, że nie poddadzą się przed końcem roku. To nie jest ich mentalność. Stale próbują poprawić swój pakiet. W Abu Zabi Verstappen zdobył pole position przed samochodami Mercedesa, natomiast Honda miała całą czwórkę w Q3. To zdecydowanie dobry punkt startowy. Mimo to oczywiście będzie lepiej, jeżeli od samego początku sezonu będziemy mieli nieco więcej mocy.