Sainz: Leclerc zacznie sezon z niewielką przewagą nade mną

Hiszpan liczy na szybkie zapoznanie się z bolidem Ferrari.
25.01.2117:30
Maciej Wróbel
912wyświetlenia
Embed from Getty Images

Carlos Sainz spodziewa się, że Charles Leclerc będzie dysponował nad nim niewielką przewagą w pierwszych eliminacjach sezonu 2021.

Po dwóch latach spędzonych w McLarenie, Carlos Sainz w sezonie 2021 dołączy do Ferrari, gdzie zajmie miejsce Sebastiana Vettela. Z uwagi na niewielką liczbę dni testowych przed startem tegorocznej kampanii, Hiszpan w najbliższą środę otrzyma szansę poprowadzenia bolidu Ferrari SF71H z roku 2018 na torze Fiorano.

Zdaniem zawodnika z Madrytu, jego nowy partner zespołowy, Charles Leclerc, będzie mieć niewielką przewagę na wczesnym etapie sezonu 2021. Charles miał świetny ostatni sezon - stwierdził Sainz cytowany przez włoski Mediaset.

Bardzo dobrze zna zespół i samochód i szczerze mówiąc, wydaje się być całkowicie dojrzały. Stanowi mieszankę świeżości i doświadczenia. Myślę, że przychodzi mi rywalizować z jednym z najmocniejszych, jeśli nie najmocniejszym kierowcą w stawce.

Zacznę z niewielką stratą do niego ze względu na to, że nie znam samochodu, a przed sobą mam tylko półtora dnia testów. Spodziewam się, że będę musiał go gonić przez pierwszą połowę mistrzostw lub przynajmniej przez kilka pierwszych rund, poznając jednocześnie zespół i samochód.

Charles będzie jednak znakomitym punktem odniesienia, aby zrozumieć, jak długo zajmie osiągnięcie jego poziomu. Relacje z zespołowym partnerem nigdy nie były dla mnie problemem - zakończył 26-latek.