Steiner: Odcięcie Micka od zewnętrznej uwagi może być wyzwaniem

Sam Schumacher przyznaje, że jest oswojony ze zwiększonym zainteresowaniem jego osobą.
25.01.2118:41
Nataniel Piórkowski
694wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Haasa - Guenther Steiner potwierdza, że jego zespół jest świadomy wyzwania, jakim będzie odcięcie ukierunkowanie pełnej uwagi Micka Schumachera na rywalizacji na torze.

Syn siedmiokrotnego mistrza świata zadebiutuje w tym roku w serii Grand Prix jako etatowy kierowca Haasa. Obecność Niemca w mistrzostwach świata z całą pewnością wzbudzi olbrzymie zainteresowanie mediów oraz kibiców królowej sportów motorowych.

Steiner przekonuje: Będziemy chcieli ukierunkować jego wysiłki na ściganie, na poprawę formy za kierownicą, na naukę tego jak to jest rywalizować w Formule 1.

Przed nami niewątpliwie trudne zadanie, ponieważ wszyscy będą rozchwytywać Micka. On jest jednak do tego przyzwyczajony. Ludzie z jego otoczenia także, więc będą nam pogadać. Będziemy jednak musieli w tym wszystkim wykonać naszą pracę.

Schumacher nie uważa, aby zwiększone zainteresowanie mediów oraz kibiców, negatywnie wpłynęło na jego formę na torze. Prawdę mówiąc towarzyszyło mi ono od zawsze i zdołałem się już do tego przyzwyczaić. Nie wydaje mi się, abym musiał nad tym szczególnie pracować.

Ważną rzeczą jest dla mnie to, że mam rodzinę, która jest wobec mnie szczera i otwarta. Kiedy masz przyjaciół i bliskich, którzy otwarcie mówią ci jak jest, przedstawiają fakty, to jesteś w stanie twardo stąpać po ziemi. Wtedy spoglądasz na różne rzeczy w zupełnie innej perspektywie, niż gdybyś przechodził przez to wszystko osamotniony.

Mam szczęście będąc otoczonym grupą tak wspaniałych ludzi - zaznaczył.