RTL: Hamilton w najbliższych dniach sfinalizuje umowę z Mercedesem

Coulthard uważa, że 36-latkowi szczególnie zależy na swobodzie w akcjach marketingowych.
26.01.2110:06
Mateusz Szymkiewicz
1344wyświetlenia
Embed from Getty Images

Felix Gorner z niemieckiej telewizji RTL informuje, że kontraktowa saga Lewisa Hamiltona z Mercedesem dobiegnie końca w najbliższych dniach.

Brytyjczyk wciąż pozostaje bez umowy na tegoroczne mistrzostwa. Według raportów z ostatnich tygodni, warunki przedstawione przez siedmiokrotnego mistrza świata są nie do zaakceptowania dla Mercedesa, a same negocjacje na pewnym etapie miały ulec załamaniu.

Przed kilkoma dniami oliwy do ognia dolał szef stajni z Brackley - Toto Wolff, który potwierdził, że kilkakrotnie pokłócił się z Hamiltonem w trakcie rozmów. Nie ułatwiamy życia naszym prawnikom, kiedy kłócimy się przez Zooma i wysyłamy im podkręcone piłki. W tej chwili on znajduje się w Ameryce, a ja jestem w Austrii. Na pewnym etapie dojdzie do finalizacji. Tak to już bywa w negocjacjach - powiedział 49-latek dla ORF.

Pomimo sugestii Austriaka, że negocjacje między Hamiltonem a Mercedesem mogą potrwać do Grand Prix Bahrajnu, telewizja RTL podaje, że nowa umowa jest już kwestią dni. Problem zostanie rozwiązany w kolejnych dniach. Prawdopodobieństwo, że negocjacje nagle upadną jest równe zeru. Obie strony chcą ze sobą współpracować. Hamiltonowi zależy na ósmym tytule mistrza świata. To dlatego kontrakt zostanie podpisany jeszcze w styczniu - powiedział Felix Gorner, korespondent RTL.

Zdaniem byłego kierowcy F1 - Davida Coultharda, rozmowy miały blokować oczekiwania finansowe Hamiltona, a także chęć otrzymania większej swobody w działaniach marketingowych. Biznes to biznes. Nikt nie rozdaje pieniędzy, ponieważ ktoś jest miły i dobry w tym co robi. Należy dojść do porozumienia w kwestii postrzegania wartości - powiedział Szkot dla gazety Express.