Capito: F1 musi stać się neutralna węglowo do 2025 roku

Zdaniem szefa Williamsa sport musi wyznaczać sobie ambitne cele środowiskowe.
06.07.2117:15
Nataniel Piórkowski
1935wyświetlenia
Embed from Getty Images

Formuła 1 musi przejść znaczącą zmianę w zakresie przepisów dotyczących jednostek napędowych i stać się neutralna węglowo do 2025 roku - uważa szef Williamsa, Jost Capito.

W ubiegłym tygodniu w Austrii doszło do rozmów na temat nowej formuły jednostek napędowych. Oprócz obecnych dostawców silników w spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele Audi i Porsche. Obie marki wchodzą w skład grupy Volkswagena, z którą w przeszłości był związany Capito.

Uważam, że Formuła 1 potrzebuje znaczącej zmiany, ponieważ gdy spojrzymy na to, dokąd zmierza cały przemysł motoryzacyjny, dyskusja na temat emisji dwutlenku węgla jest niezwykle ważną kwestią. Mam pełne przekonanie, że Formuła 1 także musi dojść do zerowej emisji CO2 do 2025 roku.

Mamy szersze opcje niż pełna elektryfikacja. E-paliwa są obszarem, który należy poddać analizie - także w połączeniu z napędami hybrydowymi. Moim zdaniem te systemy i technologie mają przyszłość w zakresie mobilności.

Myślę, że przepisy powinny iść w tym kierunku. Musimy jednak zbadać wszystkie dostępne opcje i czymś właściwym jest, aby producenci samochodów byli częścią tych rozmów. Nowe przepisy musza ich przyciągać. W przeciwnym wypadku nie pomyśleliby nawet o Formule 1.