Mazepin dementuje spekulacje o zmianach w składzie Haasa

Pojawiły się informacje, jakoby ekipa chciała "rozdzielić" kierowców, by uniknąć tarć.
30.07.2110:41
Mateusz Szymkiewicz
519wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nikita Mazepin zdementował spekulacje, jakoby Haas planował zmiany w składzie kierowców przed sezonem 2022.

Od kilku tygodni krążą informacje, jakoby Mick Schumacher mógł przejść do zespołu Alfy Romeo. Z kolei teraz pojawiły się raporty, iż na przenosiny Niemca może naciskać Haas, w którym rzekomo zaognia się sytuacja między kierowcami.

Użyliście prawidłowego słowa: «spekulacje» - powiedział Nikita Mazepin, zapytany o ostatnie doniesienia. Tak jak niemal zawsze, tego typu rzeczy pojawiają się od osób, które w żaden sposób nie są powiązane z zespołem. Pomimo tego, że chcę pokonać Micka, a on mnie, nie zapominamy o tym, że jesteśmy duetem ścigającym się dla zespołu i to dla niego walczymy o dobre wyniki. Nie możemy dopuścić do żadnych tarć między nami. Musimy mieć produktywną i dobrą relację, by pomóc ekipie w zdobywaniu wyników, na które zasługuje.

Z kolei Schumacher pytany na torze Hungaroring o plotki łączące go z Alfą Romeo, odmówił komentarza. Kiedy nadejdzie odpowiednia pora, przygotujemy oświadczenie i każdy się dowie o moich planach. Generalnie mogę być usatysfakcjonowany z tego, jak dotychczas przebiega mój rok. Szkoda, że nasza strata do rywali stale wzrasta, ale spodziewaliśmy się tego - zakończył Niemiec.