Gasly: Wciąż rozmawiam na temat powrotu do Red Bulla

Z kolei Sergio Perez jest pewny utrzymania posady w zespole na sezon 2022.
30.07.2111:25
Mateusz Szymkiewicz
472wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly ujawnił, że wciąż prowadzi rozmowy z Red Bullem na temat powrotu do głównego zespołu od sezonu 2022.

Francuz reprezentował stajnię z Milton Keynes w pierwszej połowie 2019 roku. Mimo to osiągi kierowcy na tle Maksa Verstappena były wielkim rozczarowaniem i po letniej przerwie wrócił do Toro Rosso, gdzie całkowicie odbudował swoją formę. Gasly dwukrotnie już stawał na podium, a także wygrał zeszłoroczne Grand Prix Włoch już jako zawodnik AlphaTauri.

Moja przyszłość znajduje się w rękach Red Bulla - powiedział Pierre Gasly na torze Hungaroring. To oni zadecydują czy ponownie otrzymam promocję lub czy pozostanę liderem AlphaTauri. Wiele będzie zależało od tego jak dobrze spisuje się Sergio. Jeśli dobrze pamiętam, posiada on roczną umowę z zespołem. Zobaczymy jak ułożą się sprawy i jakie to będzie miało przełożenie na mnie. Mam przekonanie, że pewne sprawy wyjaśnią się w trakcie letniej przerwy.

Wydaje mi się, że w AlphaTauri potrzebują lidera, który popchnie zespół dalej. Współpraca układa się naprawdę dobrze, a zespół robi wszystko, by się rozwijać. Jako kierowca chcesz znaleźć się w najlepszym samochodzie i celujesz w walkę o jak najlepsze pozycje. O tym właśnie teraz rozmawiamy.

Z kolei Sergio Perez pytany o swoją przyszłość w Red Bullu, przyznał, że jest spokojny o posadę na sezon 2022. Pod względem punktów, zwycięstw czy miejsc na podium, ogólna sytuacja mogła wyglądać lepiej. Mimo to mój rozwój z zespołem wygląda dobrze, udało mi się zintegrować oraz zrozumieć samochód. Nasze tempo na niektórych torach było lepsze niż mogło się wydawać. Jestem w bardzo dobrej pozycji, by utrzymać miejsce. Nie mam się o co martwić. Wszystko powinno być jasne w okolicach Spa. Nie mam powodów, by rozglądać się za innym kokpitem. Zarówno ja oraz Red Bull jesteśmy usatysfakcjonowani, więc spoglądam w przyszłość z zadowoleniem.