Stella: Poprawa tempa zależy tylko od Ricciardo

Główny inżynier McLarena przyznał, że aerodynamika MCL35M nie odpowiada kierowcy.
10.08.2112:06
Mateusz Szymkiewicz
1654wyświetlenia
Embed from Getty Images

Główny inżynier wyścigowy McLarena - Andrea Stella, uważa, że zespół nie jest w stanie już nic zrobić, by pomóc Danielowi Ricciardo z wejściem na optymalny poziom osiągów.

Australijczyk od pierwszego wyścigu sezonu wyraźnie odstaje od partnera - Lando Norrisa. Brytyjczyk już trzykrotnie kończył wyścigi na podium, podczas gdy najlepszym wynikiem Ricciardo pozostaje piąte miejsce z toru Silverstone.

Zdaniem Andrei Stelli, 32-latek ma duże problemy z dostosowaniem swojego stylu jazdy do wymagań, jakie stawia przed nim aerodynamika bolidu McLarena. Po tej stronie odpowiedzialność spoczywa już na kierowcy, by zaadaptował się. Zapewniliśmy mu narzędzie, które jest szybkie, ale musi być wykorzystywane w określony sposób. Niestety w tym momencie nic nie jesteśmy w stanie już zrobić. Porównałbym to do muzyki. W bardzo łatwy sposób można wytłumaczyć jak należy grać na gitarze, ale ten ktoś będzie potrzebował mnóstwo czasu, by zagrać pierwszy koncert.

Włoch dodał, że Ricciardo wykazuje pozytywne podejście mimo trudności w pierwszej połowie sezonu 2021. Nie zawsze kierowca jest w stanie z łatwością znaleźć ostatnią dziesiątą sekundy. To dlatego optymistycznie podchodzę do przyszłości - dodał Stella w rozmowie z Auto Motor und Sport.