Vasseur: Pourchaire może zostać nowym kierowcą Alfy Romeo

Szef zespołu nie wyklucza, że Francuz otrzyma angaż już w sezonie 2022.
29.08.2111:14
Mateusz Szymkiewicz
503wyświetlenia


Frederic Vasseur nie wyklucza, że Theo Purchaire otrzyma angaż w Alfie Romeo już w sezonie 2022.

18-latek jest juniorem Saubera i startuje w tym roku w Formule 2, gdzie jest jedną z największych sensacji. Po czterech rundach kierowca zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji, mając w dorobku zwycięstwo na ulicach Monte Carlo. Z kolei w sierpniu Pourchaire zaliczył pierwsze kilometry za kierownicą bolidu F1, biorąc udział w prywatnej sesji na torze Hungaroring.

Aktualnie Alfa Romeo ma dwie wolne posady na sezon 2022 i pomimo tego, że z angażem łączeni są Mick Schumacher oraz Valtteri Bottas, szef zespołu ma brać pod uwagę kandydaturę Pourchaire'a.

Nie wiem co nas czeka w kolejnym roku, ale mogę potwierdzić, że biorę go [Pourchaire'a] pod uwagę. Nie wiem, czy zostanie częścią naszej ekipy w przyszłym roku lub w dalszej przyszłości, ale już teraz Theo należy do naszej rodziny. Wiele inwestujemy w jego rozwój, ponieważ mamy przekonanie, że w przyszłości może być jednym z najlepszych kierowców. Jestem pewny, że pewnego dnia będzie naszym kierowcą, ale nie wiem czy to wydarzy się w 2022, 2023 lub 2024 roku - powiedział Frederic Vasseur.

Jednym z faworytów do miejsca w Alfie na sezon 2022 pozostaje aktualny kierowca - Antonio Giovinazzi. Z kolei Kimi Raikkonen wkrótce ma podjąć decyzję dotyczącą dalszych startów w Formule 1. Vasseur pytany, kiedy poznamy przyszłoroczny skład zespołu, odpowiedział: Muszę jeszcze porozmawiać z Kimim o jego planach, ale nie martwcie się, o wszystkim dowiecie się już wkrótce.