Władze toru Catalunya finalizują negocjacje z Formułą 1

Organizatorzy GP Hiszpanii oczekują wieloletniej umowy z Liberty Media.
10.09.2112:10
Nataniel Piórkowski
321wyświetlenia


Organizatorzy Grand Prix Hiszpanii finalizują prace nad przedłużeniem umowy z Formułą 1.

Zapytany przez El Mundo Deportivo o wygasającą umowę, dyrektor toru Catalunya - Josep Luis Santamaria, powiedział: Tak samo jest w przypadku MotoGP. Spodziewamy się, że komunikaty w tych kwestiach zostaną wydane równocześnie. Przedłużenia umów będą długoterminowe. Pięć lat? Prawdopodobnie nie jesteśmy już od tego daleko.

Wszystko idzie bardzo dobrze, chociaż zawsze trzeba zachować ostrożność i nie brać niczego za pewnik. Ale od pewnego czasu prowadzimy z F1 rozmowy o długoterminowej współpracy.

Santamaria dodał, że publikacja przyszłorocznego kalendarza jest opóźniania z powodu trudności z ustaleniem finalnej wersji harmonogramu na bieżący sezon.

Priorytetem jest dla nich kalendarz na 2021 rok. Później będą pracować nad 2022. Ale myślę, że nie będziemy musieli zbyt długo czekać na ujawnienie dat, wiadomości i samego kalendarza.

Według niepotwierdzonych doniesień przyszłoroczne zimowe testy mają zostać podzielone pomiędzy Catalunyę i Bahrajn.

Tak, krążą takie plotki. Wszystko dopiero się okaże. Zespoły jeszcze się nie spotkały. Muszą podjąć jakąś decyzję. Wydaje się jednak, że taki scenariusz jest prawdopodobny - my organizujemy pierwszą turę a Bahrajn drugą.