De Vries dementuje informacje o podpisanym kontrakcie w F1

Holender łączony jest teraz z miejscem Vettela w Astonie Martinie.
12.09.2108:40
Mateusz Szymkiewicz
783wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nyck de Vries zdementował informacje, jakoby dysponował już podpisanym kontraktem na starty w Formule 1 od sezonu 2022.

Na początku tygodnia GPToday donosiło, że Holender zabezpieczył sobie przyszłoroczną posadę. Kierowca uważany był za faworyta do miejsca w klienckim zespole Mercedesa - Williamsie. Mimo to ostatecznie partnerem Nicholasa Latifiego będzie Alexander Albon.

Rozumiem dlaczego Williams wybrał Alexa. Ma większe doświadczenie w Formule 1, więc dociera do mnie dlaczego wybrali akurat takie rozwiązanie. Nie mam jednak pojęcia skąd biorą się te informacje [o podpisanym kontrakcie]. To jest zupełny nonsens - powiedział Nyck de Vries na torze Monza.

Inne plotki głoszą, że mistrz Formuły E jest bliski miejsca w Alfie Romeo u boku Valtteriego Bottasa. Zwolennikiem angażu 26-latka ma być Frederic Vasseur, z którym kierowca współpracował w niższych kategoriach. Niewykluczona ma być również współpraca z Astonem Martinem, który zwleka z ogłoszeniem nowego kontraktu z Sebastianem Vettelem.

Otrzymuję wiele wiadomości i oczywiście pochlebia mi to, że tak często wspominane jest moje nazwisko. Miło jest również słyszeć, że ktoś taki jak Toto Wolff rozmawia w moim imieniu. Jestem mu bardzo wdzięczny za dotychczasową pracę - dodał de Vries.