Alonso: Obecność w F1 syna Schumachera jest wyjątkowa

Hiszpan zwraca uwagę na fizyczne podobieństwa oraz osobowość Micka.
11.10.2121:00
Mateusz Szymkiewicz
1048wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso uważa, że obecność Micka Schumachera w Formule 1 jest czymś wyjątkowym.

Hiszpan zdobywając mistrzowskie tytuły rywalizował z ojcem Niemca - Michaelem. Obecnie 40-latek konkuruje z jego synem, który zadebiutował w tym roku z zespołem Haasa. Podczas wyścigu w Turcji kierowcy zderzyli się walcząc o pozycję i winnym został uznany Alonso, za co otrzymał karę i osobiście przeprosił w strefie wywiadów.

Tego typu rzeczy się zdarzają. Wszyscy jeździmy na limicie i w takich zakrętach starasz się atakować - powiedział Mick Schumacher, pytany o kolizję z Alonso na Istanbul Park.

Akceptuję karę i przepraszam go za kolizję - dodał Fernando Alonso. Jego obecność w Formule 1 jest czymś wyjątkowym. Bardzo przypomina mi ojca. Mam na myśli jego język ciała, twarz i niemal całą resztę. W transmisji jest również podobnie przedstawiany jak ojciec. Bardzo mnie to porusza. Lubię jego styl i darzę go sympatią. Podoba mi się, że startuje w Formule 1. Mogę mu tylko życzyć w przyszłości lepszego samochodu.

40-latek dodał, że rywalizacja z Michaelem Schumacherem była dla niego wielką inspiracją. Niezależnie od wszystkiego, nauczyło mnie to jednej rzeczy: nigdy się nie poddawać. Michael był zawsze wobec mnie w porządku. Darzyliśmy się wielkim szacunkiem. Sprawiał wrażenie, że po prostu życzy mi sukcesów i powinienem cieszyć się swoimi tytułami.