Hamilton: Zrobiłem wszystko, co tylko mogłem

"Koniec końców mieli nad nami przewagę i właściwie nie mogliśmy prosić o nic więcej".
24.10.2123:13
Nataniel Piórkowski
1795wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton podkreślił, że dał z siebie absolutnie wszystko, aby pokonać Maxa Verstappena. Przyznał jednak, że pod koniec wyścigu nie mógł znaleźć sposobu na lidera klasyfikacji generalnej.

Red Bull zastosował wobec Verstappena bardzo agresywną strategię, przyspieszając znacząco oba jego pit stopy. W efekcie w końcowej fazie wyścigu Hamilton dysponował świeższym ogumieniem i wyraźnie redukował stratę do lidera rywalizacji.

Na finałowych okrążeniach Brytyjczyk nie był jednak w stanie wyprzedzić 24-latka, który po Grand Prix USA powiększył swą przewagę w mistrzostwach do 12 punktów.

Po pierwsze - gratulacje dla Maxa. Wykonał kawał dobrej roboty. Za nami naprawdę trudny wyścig. Mieliśmy udany start i dawaliśmy z siebie sto procent, ale koniec końców mieli nad nami przewagę i właściwie nie mogliśmy prosić o nic więcej.

Wielkie podziękowania dla zespołu za świetne pit stopy. Dziękuję wam za pracę przez cały ten weekend - dodał siedmiokrotny mistrz świata.

Formuła 1 poinformowała o sprzedaniu 400 tysięcy wejściówek na trzydniowy weekend w Teksasie. Stanowi to wyraźne potwierdzenie wzrostu popularności sportu na kontynencie amerykańskim.

Myślę, że doświadczamy naszej akceptacji w Stanach Zjednoczonych. Cóż za miejsce. To prawdziwy zaszczyt tu być. Mam nadzieję, że będzie tu więcej wyścigów a nasz sport będzie się rozwijał. Widzimy wszyscy, jak wspaniałych mamy tu fanów. Mam nadzieję, że będzie tu tego więcej.