Verstappen: Miałem wątpliwości co do naszej strategii

Horner przyznał Sky: "Krótko po moim ostatnim wejściu byliśmy praktycznie bez opon".
24.10.2123:31
Nataniel Piórkowski
1946wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen zdradził, iż wątpił, czy agresywna strategia Red Bulla pozwoli mu na pokonanie Lewisa Hamiltona w walce o zwycięstwo w wyścigu w Austin.

Verstappen powiększył prowadzenie w klasyfikacji generalnej do 12 punktów, jednak jeszcze pod koniec niedzielnych zmagań wydawało się, iż to Hamilton może opuścić Teksas jako lider klasyfikacji generalnej.

Pomimo olbrzymiej presji ze strony Brytyjczyka, który miał w swym bolidzie znacznie świeższe twarde opony, Holender nie popełnił ani jednego błędu i nie pozwolił siedmiokrotnemu czempionowi F1 na przeprowadzenie ataku z wykorzystaniem DRS.

Verstappen opisywał: Przegraliśmy start, więc musieliśmy spróbować czegoś innego. Wiadomo jednak, że na tym torze zużycie ogumienia stoi na naprawdę wysokim poziomie.

Postawiliśmy na agresywną taktykę i prawdę powiedziawszy nie byłem przekonany, czy była to właściwa decyzja. Ostatnie okrążenia dały mi jednak sporo frajdy. W szybkich zakrętach zdarzało mi się nieco ślizgać i jechać bokiem, ale bardzo cieszę się z utrzymania prowadzenia.

W trakcie wyścigu szef RBR - Christian Horner w dość pewnych słowach komentował strategię Red Bulla. W wywiadzie udzielonym telewizji Sky po zakończeniu rywalizacji przyznał jednak, że jeszcze przed przejechaniem pod flagą w szachownicę opony w bolidzie Holendra zaczynały się poddawać.

Mam wrażenie, że w trakcie tego wyścigu postarzałem się o 25 lat! Naprawdę nie sądziłem, że dowieziemy zwycięstwo do mety. To był tak długi stint....

Krótko po moim ostatnim wejściu na antenę byliśmy praktycznie bez opon. Nie chciałem tego zdradzać! Więc tak, jeśli chodzi o Maxa, to po takim zarządzaniu ogumieniem i bronieniu pozycji, w pełni zasłużył na dzisiejsze zwycięstwo.