Aston Martin rozważa zmiany w malowaniu przed sezonem 2022

Stajnia z Silverstone poszukuje obszarów, w których może zmniejszyć masę bolidu.
28.10.2110:05
Mateusz Szymkiewicz
1577wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Astona Martina - Otmar Szafnauer, nie wyklucza zmian w malowaniu bolidów przed sezonem 2022.

W przyszłym roku dojdzie do rewolucji technicznej, która wymusza podniesienie poziomu minimalnej masy bolidów do 792 kilogramów. Część zespołów zgłasza jednak, że zapis ten jest zbyt restrykcyjny i pojawiają się komplikacje z zaprojektowaniem jak najlżejszego samochodu.

Otmar Szafnauer z Astona Martina ujawnił, że przyszłoroczny model może otrzymać nowy odcień lakieru lub część elementów zostanie pominięta przy malowaniu, by usunąć zbędne kilogramy. Rozważamy to, ponieważ w kolejnym sezonie samochody będą cięższe z racji wprowadzenia 18-calowych kół. Analizujemy każdy obszar, by zaoszczędzić masę. Pod tym względem przy malowaniu możemy wykonać dobrą pracę.

Szef stajni z Silverstone ma również nadzieję, że zmiana schematu na samochodzie pozwoli poprawić prezencję w transmisjach telewizyjnych. Etos koloru pozostanie taki sam. Aston Martin Lagonda, który odpowiada za projekt malowania, teraz sprawdza w jaki sposób możemy bardziej wyróżniać się w telewizji, bez jednoczesnej modyfikacji barwy. W słońcu nasz samochód wygląda pięknie i zamierzamy to utrzymać. Mimo to chcemy, by w transmisji nasza zieleń bardziej się wyróżniała.