Sainz: Musimy popracować nad pit stopami

Hiszpan uważa, że piąta pozycja w Grand Prix USA była w jego zasięgu.
01.11.2111:02
Jakub Ziółkowski
372wyświetlenia
Embed from Getty Images

Carlos Sainz twierdzi, iż jego zespół powinien skupić się nad poprawą wykonywanych pit stopów. Podczas Grand Prix USA mechanicy Ferrari po raz kolejny w tym sezonie mieli problemy przy wymianie opon w bolidzie Hiszpana.

Jak uważa sam kierowca Ferrari, stracił on w tym sezonie sporo punktów ze względu na problemy w pit stopach. Szanse na dobry wynik zostały zaprzepaszczone przez wolne zmiany opon na Silverstone, w Turcji, a teraz również na torze w Austin.

Znowu mieliśmy problem w pit stopie - powiedział Sainz. To już kolejny raz, kiedy tracimy czas na zmianie opon. Musimy przeanalizować tę sytuację i skupić się na poprawie, ponieważ nawet tak małe problemy kończą się stratą punktów.

Sainz ukończył Grand Prix USA na siódmym miejscu, jednak sam uważa, iż miał szansę dojechać do mety na piątej lokacie, przed Danielem Ricciardo. Obaj kierowcy stoczyli walkę na torze, która skończyła się drobnym kontaktem, jednak ostatecznie Sainz nie wyprzedził Australijczyka.

Myślę, że mieliśmy duże szanse na podcięcie Ricciardo, jednak skończyło się, jak się skończyło. Cały zespół musi się zmobilizować i wyeliminować krok po kroku wszystkie tego typu problemy. Możliwe, że w tym roku punkty nie są tak kluczowe, ale jeżeli chcemy w przyszłości walczyć o mistrzostwa, musimy dopracować wszystkie szczegóły - dodał Hiszpan.