Magnussen: Mogłem przejąć tegoroczną posadę Russella w Williamsie

Duńczyk ujawnił, że stajnia z Grove oczekiwała wielomilionowego wsparcia sponsorów.
05.11.2108:19
Mateusz Szymkiewicz
1165wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kevin Magnussen ujawnił, że zespół Williams oferował mu posadę na sezon 2021 w miejsce George'a Russella.

Stajnia z Grove pod koniec minionej kampanii rozważała zmiany w swoim składzie kierowców. Na pewnym etapie posada Russella znalazła się pod znakiem zapytania i podjęto rozmowy z Sergio Perezem, który po zwolnieniu z Racing Point pozostawał bez kontraktu.

Finalnie Meksykanin związał się z Red Bullem, a Williams utrzymał Russella oraz Nicholasa Latifiego. Mimo to okazuje się, że Williams negocjował również z Kevinem Magnussenem, który w zeszłym roku opuścił Formułę 1 jako kierowca Haasa.

Miałem możliwość pozostania w F1. Byłem w kontakcie z Williamsem. Mimo to oznaczałoby to dla mnie powrót do czasów McLarena i Renault. Musiałbym dla Williamsa znaleźć ogromne wsparcie sponsorów - powiedział Duńczyk.

Byłem traktowany jako potencjalny następca George'a Russella. Od razu zacząłem zastanawiać się co jest nie tak z tym zespołem. Zwolnienie Russella by zatrzymać Latifiego byłoby idiotyczne. George jest wielkim talentem i nie można go wyrzucać z Formuły 1. Jeżeli Williams naprawdę chciał zmian, powinni byli rozstać się z Latifim. Wtedy w mojej opinii mieliby mocny skład Russell-Magnussen - zakończył żartobliwie 29-latek.