Verstappen: Brakowało nam tempa, aby powalczyć z Lewisem

Holender traktuje start jako najlepszą szansę na objęcie prowadzenia w wyścigu.
20.11.2117:02
Nataniel Piórkowski
763wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen potwierdził, że Red Bull nie miał wystarczającego tempa, aby zagrozić Lewisowi Hamiltonowi w kwalifikacjach do wyścigu o GP Kataru.

Lider mistrzostw świata zdołał rozdzielić dwóch kierowców niemieckiej ekipy, ale jego strata do zdobywcy pole position przekroczyła cztery dziesiąte sekundy.

Holender nie ukrywa, że pokonanie Hamiltona było praktycznie niemożliwe. Po prostu brakuje nam trochę tempa. Po raz kolejny kwalifikacje okazały się dla nas ciężką sesją.

Zespołowy kolega Verstappena - Sergio Perez, nie awansował do Q3 różnicą jednej dziesiątej sekundy. Nawiązując do tego Verstappen stwierdził: Mogliście zobaczyć, że Checo nie znalazł się nawet w Q3. To tylko pokazuje, że mamy tutaj więcej problemów niż zazwyczaj. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Niemniej mam drugie miejsce. Piłka wciąż jest w grze. Żałuję jednak oczywiście, że nie byliśmy dzisiaj w stanie powalczyć o coś więcej - podkreślił.

Zdaniem 24-latka najlepszą szansą na objęcie prowadzenia w wyścigu będzie moment startu.

Ciężko cokolwiek przewidywać, bo nigdy się tutaj nie ścigaliśmy. Wciąż towarzyszy nam wiele niewiadomych. W zasadzie nie myślę o tym zbyt wiele. Musimy tylko popracować nad naszymi startami. Zobaczymy, gdzie uda nam się jutro skończyć.