Hamilton: Czuję, że Mercedes jest lepszy niż kiedykolwiek

Brytyjczyk podkreśla, że jest pewien utrzymania dobrej formy w Dżuddzie i Abu Zabi.
23.11.2116:57
Maciej Wróbel
2269wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem Lewisa Hamiltona, przystępując do decydujących rund sezonu 2021, Mercedes zdaje się być w lepszej formie niż kiedykolwiek.

Siedmiokrotny mistrz świata zdołał zwyciężyć w Brazylii i Katarze, dzięki czemu zredukował stratę do prowadzącego w klasyfikacji Maxa Verstappena do ośmiu oczek. Hamilton nie ukrywa, że wszystko zaczyna się układać w idealnym momencie, wliczając to jego otrząśnięcie się po przebytym pod koniec 2020 roku koronawirusie.

Czuję się świetnie - powiedział Brytyjczyk tuż po odniesieniu wygranej w Losail. Pod względem fizycznym, czuję się najlepiej od roku. Oczywiście początek sezonu nie był tak dobry, ale obecnie samochód zdaje się być lepszy niż kiedykolwiek i jestem pozytywnie nastawiony przed kolejnymi wyścigami. Myślę, że mogą być dobre dla naszego samochodu, więc nie mogę doczekać się tej walki.

Hamilton odniósł dwa zwycięstwa z rzędu po raz pierwszy od czasu majowych wygranych w Portugalii i Hiszpanii. 36-latek nie ukrywa, że kluczem do odniesienia ostatnich sukcesów było lepsze zrozumienie bolidu oznaczonego symbolem W12 i znalezienie lepszych ustawień. Im dłużej trwał sezon, tym lepiej rozumieliśmy samochód - stwierdził Hamilton.

Zdecydowanie udało nam się wycisnąć więcej osiągów z tego pakietu bez wprowadzania poprawek. Nie mieliśmy poprawek od Silverstone, więc to w sumie niezwykłe, gdy widzi się nasze postępy. Różnice pomiędzy nami a Red Bullem są bardzo niewielkie. To tylko sprawia, że czeka nas fantastyczna walka. W ostatnich dwóch wyścigach myślę, że byliśmy w stanie wykonać ogólnie lepszą robotę. Mam nadzieję, że będziemy mogli przenieść tę formę do dwóch kolejnych.

Zdanie swojego kierowcy podziela główny inżynier Mercedesa, Andy Shovlin, który uważa, iż Hamilton wzniósł się na absolutne wyżyny swoich możliwości podczas wyścigu w Brazylii. Myślę, że Brazylia była najlepszym jego wyścigiem, jaki oglądałem. Tamto okrążenie kwalifikacyjne było niewiarygodne, jeśli weźmiesz pod uwagę to, jak blisko nas był Red Bull.

W Katarze mieliśmy wyścig pod kontrolą od startu do mety, więc nie musiał się on napracować aż tak mocno, jak się tego spodziewaliśmy. Lewis wie, co musi zostać wykonane, by wygrać mistrzostwa, podobnie jak i zespół. Wszyscy się zbieramy i robimy to. A to, że mamy Hamiltona w samochodzie jest tylko ogromnym bonusem do naszej pewności siebie - dodał Shovlin.