Orlen przedłuża współpracę z Alfą Romeo

Robert Kubica pozostaje trzecim kierowcą ekipy.
24.11.2110:09
Łukasz Godula
3230wyświetlenia

W sezonie 2022 Orlen pozostanie sponsorem tytularnym zespołu Alfa Romeo w Formule 1. Polski koncern branży paliwowej potwierdził dalsze zaangażowanie w najwyższej kategorii wyścigowej, wyrażając przy tym duże zadowolenie z obecnej współpracy.

Tym samym Robert Kubica pozostanie kierowcą rezerwowym zespołu na kolejny sezon. Polak w tym roku regularnie startował w wyścigach długodystansowych, aczkolwiek udało mu się również dwa razy wystąpić w F1, podczas absencji Kimiego Raikkonena zakażonego koronawirusem.

Nie potwierdzono póki co oficjalnie gdzie Kubica będzie się ścigał w przyszłym roku, jednak Polak przyznał, że jego priorytetem będą regularne występy, a nie tylko rola rezerwowego.

Cieszę się, że ORLEN pozostaje partnerem zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN na kolejny sezon. Dzięki temu Polska jest obecna w królowej motorsportu. Nadchodzący rok będzie dużym wyzwaniem dla zespołu i mam nadzieję, że dostarczy wielu emocji kibicom Formuły 1 - powiedział Kubica.

Tymczasem prezes Orlenu, Daniel Obajtek zwraca uwagę na biznesowy aspekt umowy.

Działamy globalnie i tak musimy prowadzić aktywność we wszystkich obszarach, również planując inicjatywy marketingowe i sponsoringowe. Rywalizację na torze F1 transmituje 99 telewizji, a łączna widownia według badań przeprowadzonych przez pracownię Nielsen sięga aż 400 mln widzów. Ekwiwalent mediowy dla marki ORLEN z transmisji telewizyjnej tylko do listopada 2021 roku wyniósł ponad 550 mln zł. Dlatego zaangażowanie we współpracę z Robertem Kubicą i zespołem Alfa Romeo Racing ORLEN to dla nas strategiczna inwestycja. Jako firma o międzynarodowym zasięgu z sukcesem zbudowaliśmy wspólną platformę do prowadzenia działań marketingowych na wielu rynkach, na których prowadzimy swój biznes. To zaprocentowało, Grupa ORLEN w trzecim kwartale 2021 roku odnotowała 2,9 mld zł zysku netto i zwiększyła udziały rynkowe na Słowacji oraz w Czechach - powiedział obecny prezes koncernu.