Tor Catalunya pozostaje w kalendarzu F1 do 2026 roku

Władze F1 i obiektu w Barcelonie podpisali nową umowę.
26.11.2114:12
Łukasz Godula
582wyświetlenia
Embed from Getty Images
Grand Prix Hiszpanii pozostanie w Barcelonie przynajmniej do 2026 roku. Formuła 1 podpisała nową umowę z promotorem i lokalnymi władzami.

Tor Catalunya posiada jedną z najdłuższych serii obecności w kalendarzu F1. Z grafiku wyścigów Grand Prix widnieje nieprzerwanie od 1991 roku. Długoterminowa przyszłość wyścigu była niejasna w ostatnich sezonach z powodu bliskiego zaangażowania lokalnych władz i potrzeby zbilansowania finansowania wydarzenia.

F1 podkreśliła również, że obiekt który został zbudowany wraz z innymi arenami na Igrzyska Olimpijskie w 1992 roku, będzie zmodernizowany, by dorównać nowoczesnym torom obecnym w kalendarzu.

W oświadczeniu czytamy: Chcemy podziękować promotorowi i władzom za zaangażowanie i wsparcie w budowanie naszych relacji na kolejne lata. Częścią nowej umowy będą inwestycje w tor i zaplecze, które zostaną wykonane przed wyścigiem w 2022 roku.

Jesteśmy podekscytowani, że możemy ogłosić nową umowę z torem Catalunya - powiedział dyrektor wykonawczy F1, Stefano Domenicali. Chciałbym podziękować promotorom za entuzjazm i zaangażowanie w utrzymanie Barcelony w Formule 1. Dziękuję również za zobowiązanie się do inwestycji w tor i zaplecze, co zapewni nam wspólną przyszłość. Zespoły i kierowcy zawsze nie mogą się doczekać ścigania na tym torze, a hiszpańscy fani będą mogli dalej podziwiać swoich bohaterów na domowym obiekcie.

Roger Torrent, minister biznesu i pracy Katalonii, jak również prezes organizacji zarządzającej torem dał jasny znak, że zrównoważenie ekologiczne obiektu było kluczowym aspektem umowy.

Dziękujemy za odnowienie kontraktu, który zawiera wspólne zaangażowanie w pomoc, by nasz tor stał się światowym wyznacznikiem zrównoważonego podejścia do tego typu obiektów - powiedział Torrent. Chcemy by tor stał się liderem zielonej transformacji i adaptacji technologii, których wymagają obecne zmiany klimatyczne.