Marko: Wkrótce usiądę do rozmów z menedżerem Verstappena

Konsultant Red Bulla nie obawia się już utraty kierowcy na rzecz Mercedesa.
17.12.2109:01
Mateusz Szymkiewicz
1039wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko potwierdził, że wkrótce zamierza usiąść do rozmów z menedżerem Maksa Verstappena w sprawie nowej umowy z Red Bullem.

Holender jest związany ze stajnią z Milton Keynes do końca 2023 roku. W tym samym momencie wygaśnie porozumienie Lewisa Hamiltona z Mercedesem i spekuluje się, że tegoroczny mistrz świata może być szykowany na następcę Brytyjczyka.

Mimo to konsultant Red Bulla uważa, że w najbliższej przyszłości nie ma szans na współpracę Verstappen-Mercedes, co zamierza wykorzystać do podjęcia negocjacji nowego kontraktu. Nie ma już takiego zagrożenia. Zbyt wiele rzeczy uległo zniszczeniu na Silverstone. Zamierzam spotkać się z Raymondem Vermeulenem i omówimy, a także być może sfinalizujemy przedłużenie umowy. Zobaczymy. Max jest najszybszym i najregularniejszym kierowcą jakiego kiedykolwiek mieliśmy - powiedział Helmut Marko dla Motorsport-total.com.

Zdaniem 78-latka, Verstappen jest kierowcą, którego można śmiało porównywać do Ayrtona Senny. Mają podobną mentalność, osobowość oraz agresję. Jesteśmy z tego zadowoleni.

Po przypieczętowaniu mistrzostwa świata w Abu Zabi, Verstappen żartował przez radio, czy może pozostać w Red Bullu na kolejne piętnaście lat. Christian Horner, który był obecny w Paryżu na gali FIA, zapytany o wypowiedź swojego kierowcy, dodał: Tak się składa, że mam przy sobie piętnastoletni kontrakt! Mimo to nie wszystko rozbija się o to co jest na papierze, chodzi o relacje. Przyszedł do nas jako młody chłopak, a teraz jest mężczyzną. Nasze stosunki są ponad to co jest zapisane w umowach.