Gasly: Chcę być oczywistym wyborem dla czołowych zespołów

Kierowca AlphaTauri otwarcie deklaruje, że interesuje go zmiana barw po sezonie 2022.
27.12.2113:35
Mateusz Szymkiewicz
1297wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly ma nadzieję, że dotychczasowe wyniki w AlphaTauri pozwolą mu stać się oczywistym wyborem dla czołowych zespołów przed sezonem 2023.

Francuz po degradacji z Red Bulla w połowie 2019 roku nadal ściga się dla juniorskiej stajni, z którą zwyciężył w Grand Prix Włoch 2020 oraz zdobył dwa miejsca na podium. Dotychczas czterokrotni mistrzowie świata nie rozważali ponownego sparowania Pierre'a Gasly z Maksem Verstappenem, natomiast przenosiny do konkurencji uniemożliwiała długoterminowa umowa.

25-latek zapytany, czy dalej celuje w przejęcie posady Sergio Pereza w Red Bullu, odpowiedział: Wydaje mi się, że to wciąż dla mnie kluczowa sprawa. Zobaczymy jakie plany będzie miał Red Bull w kontekście kolejnych dwóch lat, ponieważ jestem z nimi związany już od ośmiu sezonów. To kawał czasu. W tym czasie dysponowali konkurencyjnymi samochodami.

Teraz muszę dowiedzieć się jakie mają zamiary wobec Maksa i jak rozwiną się jako zespół. W tym czasie muszę również myśleć o sobie. Nadal jestem młody, ale celuję już w posady, które mogą niebawem się zwolnić. W mistrzostwach byłem dziewiąty, więc wszyscy kierowcy przede mną reprezentują czwórkę najlepszych konstruktorów. To dlatego chcę być oczywistym kandydatem.