Ecclestone: Vettel powinien wrócić do Red Bulla

Były szef F1 odradza Niemcowi pomysł odejścia ze sportu po sezonie 2022.
11.01.2209:18
Mateusz Szymkiewicz
1844wyświetlenia
Embed from Getty Images

Bernie Ecclestone uważa, że Sebastian Vettel powinien rozważyć powrót do Red Bull Racing.

Niemiec tracąc miejsce w Ferrari pod koniec 2020 roku zdecydował się dołączyć do Astona Martina. Mimo to starty dla brytyjskiego zespołu okazały się sporym rozczarowaniem, ze względu na niekonkurencyjny bolid w sezonie 2021.

Stajnia z Silverstone wkraczając w kolejną erę Formuły 1 ma nadzieję na nowe otwarcie, jednakże znaki zapytania miały pojawić się nad Sebastianem Vettelem. Uważa się, że nadchodzące mistrzostwa będą kluczowe dla czterokrotnego mistrza świata i jego przyszłości w Formule 1. Niewykluczone, że Niemiec pozbawiony szans na walkę w czołówce zdecyduje się odejść ze sportu.

Bernie Ecclestone, który prywatnie jest przyjacielem Vettela, zapytany, czy 34-latek powinien rozważyć zakończenie kariery w Formule 1, odpowiedział: Dopiero wtedy, kiedy poczuje taką potrzebę. Nikt nie powinien na niego naciskać, by odszedł ze sportu. Nie wiemy jak rzeczywiście jest konkurencyjny, ponieważ ma słaby samochód. Nie jest mu łatwo w sytuacji, w której nie jest tak szybki jak chciałby być. Musi wrócić do Red Bulla.