Perez: Rozważałem odejście z Formuły 1 po sezonie 2020

Meksykanin tracąc miejsce w Racing Point przez kilka miesięcy był niepewny dalszych startów.
11.01.2209:03
Mateusz Szymkiewicz
732wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez ujawnił, że rozważał odejście z Formuły 1 po sezonie 2020, mając niepewną przyszłość po rozstaniu z Racing Point.

Meksykanin reprezentował stajnię z Silverstone w latach 2014-2020, dysponując kontraktem do końca 2022 roku. Mimo to miejsce kierowcy przekazano Sebastianowi Vettelowi, który został zatrudniony z myślą o pokierowaniu projektem Astona Martina.

Po ogłoszeniu czterokrotnego mistrza świata, Perez przez kilka miesięcy pozostawał niepewny swoich dalszych losów w Formule 1. Finalnie po zakończeniu sezonu 2020 zawodnik otrzymał propozycję startów od Red Bulla, pozostając z nim związanym do dnia dzisiejszego.

Prawdopodobnie zakończyłbym karierę w Formule 1 gdyby nie szansa od Red Bulla - powiedział Sergio Perez w podcaście realizowanym dla TAG Heuer. Zawsze wyciągasz wnioski z trudnych momentów i najważniejsze jest by się nie poddawać, trzeba patrzeć przed siebie. Zawsze może pojawić się nowa możliwość, a kolejny dzień może okazać się tym lepszym.

Mam kibiców na całym świecie, mam własną publikę, rodzinę oraz partnerów, którzy wspierają mnie od pierwszego dnia. Kimś takim jest Carlos Slim i otrzymanie nagrody [za P3 w GP Meksyku] było wyjątkowym momentem. To jednak mi nie wystarcza. Pewnego dnia będę chciał wygrać domowy wyścig.