R. Schumacher: Vettel mógłby zastąpić Hamiltona w Mercedesie

Przyszłość siedmiokrotnego czempiona w F1 miała znaleźć się pod znakiem zapytania.
14.01.2212:15
Mateusz Szymkiewicz
2199wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ralf Schumacher uważa, że Mercedes tracąc Lewisa Hamiltona mógłby zdecydować się na zatrudnienie Sebastiana Vettela.

W ostatnich dniach coraz częściej pojawiają się spekulacje, jakoby Brytyjczyk mógł zrezygnować ze startów w Formule 1 w sezonie 2022. Kierowca ma być bardzo rozczarowany przebiegiem zeszłorocznego Grand Prix Abu Zabi i wspólnie z Mercedesem ma oczekiwać zmian w strukturach FIA.

Federacja ma pochylić się nad dalszą przyszłością dyrektora wyścigów Michaela Masiego, a także przewodniczącego departamentu samochodów jednomiejscowych - Nikolasa Tombazisa. Rezultat dochodzenia ma zostać opublikowany na początku lutego i to od niego Hamilton ma uzależniać dalszą przyszłość w sporcie.

Zdaniem Ralfa Schumachera, Mercedes tracąc Lewisa Hamiltona mógłby zdecydować się na podjęcie współpracy z Sebastianem Vettelem. Posiada wymagane doświadczenie, nadal jest szybki i zna jednostkę Mercedesa. Pozostałoby mu tylko przyzwyczajenie się do samochodu. Mimo to koncept Astona Martina był bardzo zbliżony. Ostatnie zmiany personalne w zespole mogą nie być idealne z punktu widzenia Sebastiana. Otmar Szafnauer jego zdaniem wykonywał dobrą robotę - powiedział były reprezentant Jordana, Williamsa i Toyoty dla Sky Deutschland.