Motorsport.com: Aston próbował zablokować treningi dla debiutantów

Od sezonu 2022 ekipy będą musiały poświęcić dwie piątkowe sesje młodym kierowcom.
14.01.2212:36
Mateusz Szymkiewicz
1432wyświetlenia
Embed from Getty Images

Włoski Motorsport.com informuje, że Aston Martin próbował zablokować wprowadzenie przepisu o obowiązkowym udziale młodych kierowców w dwóch sesjach treningowych od sezonu 2022.

Formuła 1 chcąc zapewnić dodatkowy czas debiutantom na zapoznanie się z samochodami najnowszej generacji, zatwierdziła przepis, który zagwarantuje im udział w co najmniej dwóch piątkowych treningach.

Według włoskiego Motorsport.com, podczas głosowania Komisji F1 jedynym zespołem zgłaszającym sprzeciw był Aston Martin. Mimo to przeforsowanie nowego pomysłu wymagało uzyskania głosów większości, dzięki czemu Światowa Rada Sportów Motorowych przed lutowym posiedzeniem ma pełną swobodę.

Niewykluczone, że Aston Martin zdecydował się zagłosować przeciwko nowej idei nie mając w swoich szeregach juniora. Podczas testów dla debiutantów samochód stajni z Silverstone prowadził kierowca rozwojowy - Nick Yelloly. Brytyjczyk, który nie ma na swoim koncie startów w Grand Prix, najprawdopodobniej doczeka się kolejnych szans w trakcie treningów w sezonie 2022.