Mike Krack mianowany nowym szefem Astona Martina

Luksemburczyk w latach 2018-2021 stał na czele BMW Motorsport.
14.01.2213:23
Mateusz Szymkiewicz
2462wyświetlenia


Zespół Aston Martin oficjalnie potwierdził, że wakat na stanowisku szefa zespołu uzupełnił Mike Krack.

Na początku roku swoje odejście ogłosił Otmar Szafnauer, który kierował stajnią z Silverstone od połowy sezonu 2018. Jego następcą będzie Krack, który w latach 2018-2021 stał na czele BMW Motorsport. Luksemburczyk był odpowiedzialny za kierowanie programami producenta w Formule E, IMSA oraz wyścigach GT.

Krack ma za sobą również doświadczenie z pracy w Formule 1, w latach 2001-2009 piastując funkcję inżyniera Saubera. Porozumiewając się z Astonem Martinem, Luksemburczyk po trzynastoletniej przerwie wróci do sportu jako szef zespołu. Jego bezpośrednim przełożonym będzie właściciel stajni - Lawrence Stroll, natomiast jednym z najbliższych współpracowników zostanie Martin Whitmarsh, kierujący działem Performance Technologies.

Objęcie stanowiska szefa zespołu Aston Martin jest sporym dreszczykiem emocji - powiedział Mike Krack. Kieruję duże wyrazy wdzięczności do Lawrence'a oraz Martina, którzy podarowali mi tą możliwość. Aston Martin jest jednym z największych producentów na świecie i poproszono mnie, bym odegrał rolę w osiągnięciu sukcesu w Formule 1 na torze wyścigowym. Podchodzę do tego wyzwania z energią oraz entuzjazmem.

Zespół z Silverstone zawsze na mnie robił wrażenie. Tworzą go utalentowani ludzie i prawdziwi kierowcy wyścigowi. Kultura i wartości są wymagane do odniesienia sukcesu w sportach motorowych, wiem o tym ja oraz moi nowi koledzy z Formuły 1. Będziemy niesamowicie ciężko pracować. Chcemy wspólnie zacząć wygrywać.