Marko: Wiek odegra rolę w kolejnym pojedynku Maxa z Lewisem

Hamilton natomiast ujawnił, iż w tym roku jeszcze nie spotkał się z Verstappenem.
25.02.2204:51
Maciej Wróbel
1087wyświetlenia
Embed from Getty Images

Według Helmuta Marko, wiek kierowców może być istotnym czynnikiem podczas kolejnego starcia pomiędzy Maksem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem.

Max Verstappen został mistrzem świata Formuły 1 w sezonie 2021 po długiej i pełnej kontrowersji walce z Lewisem Hamiltonem. Kierowca Red Bulla przerwał tym samym wieloletnią dominację Brytyjczyka i przynajmniej na rok uniemożliwił mu zdobycie ósmego tytułu mistrzowskiego.

Helmut Marko z Red Bull Racing uważa jednak, że teraz Hamilton powinien jeszcze bardziej mieć się na baczności, bowiem Verstappen będzie już tylko mocniejszy. Lewis miał niesamowitą drugą połowę sezonu 2021 - powiedział Austriak w rozmowie z gazetą Osterreich.

Trudno mi sobie jednak wyobrazić, że długo będzie w stanie utrzymywać tak wysoki poziom. Jest u szczytu swoich możliwości, ale wiek też zaczyna odgrywać swoją rolę.

W Barcelonie światło dzienne ujrzał wreszcie właściwy samochód Red Bulla na rok 2022 - RB18. Podczas pierwszego dnia testów dość szybko Max Verstappen zaliczył wycieczkę poza tor, co żartobliwie skomentował Marko: Spokojnie, mamy mocne podwozie.

Lewis Hamilton ujawnił natomiast, że od czasu przegranej w finale sezonu 2021, wciąż nie spotkał się twarzą w twarz ze swoim rywalem - Maksem Verstappenem. Nie wpadłem na niego w alei serwisowej, ale widziałem, jak wyjeżdżał z garażu - powiedział 37-latek. Zapewne nie znajdziemy się bliżej siebie w tym tygodniu.