Audi negocjuje przejęcie zespołu Astona Martina?

Ralf Schumacher uważa, że Lawrence Stroll może wycofać się z Formuły 1.
23.04.2210:31
Mateusz Szymkiewicz
2249wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pojawiły się informacje, jakoby Audi prowadziło rozmowy z Lawrence'em Strollem w sprawie przejęcia zespołu Astona Martina.

Niemiecki koncern ma być o krok od wejścia do stawki Formuły 1 w sezonie 2026. Pierwotnie koncentracja producenta miała spoczywać na McLarenie, jednakże stajnia z Woking definitywnie odrzuciła propozycję sprzedaży działu Racing za 650 milionów euro.

Od tamtej pory Audi jest łączone z Sauberem, które obsługuje zgłoszenie Alfy Romeo. Z kolei teraz wzmogły się spekulacje, jakoby koncern z Ingolstadt podjął rozmowy w sprawie przejęcia Astona Martina.

Stajnia z Silverstone jest własnością Lawrence'a Strolla, który od kilku lat dokonuje wielkich inwestycji. Kanadyjczyk zatrudnia w zespole czołowych inżynierów z innych zespołów, natomiast w najbliższych miesiącach spodziewane jest oficjalne otwarcie nowej fabryki.

Pomimo tego Aston notuje rozczarowujące wyniki. W ubiegłym roku zespół zakończył mistrzostwa na siódmym miejscu, natomiast w tym sezonie po trzech eliminacjach Aston plasuje się jako ostatni z zerowym dorobkiem punktowym.

Koniec końców Stroll jest biznesmenem. Taka inwestycja może mu przynieść korzyści - uważa Ralf Schumacher, były kierowca Formuły 1. Zainteresowanie sportem jest w tej chwili ogromne, więc potrafię sobie wyobrazić, że otrzymuje za zespół dobrą kwotę. Plotki na ten temat są coraz głośniejsze. Tak naprawdę toczą się już rozmowy.

Sukces w Formule 1 wymaga czasu oraz cierpliwości. W pierwszej kolejności należy zbudować zespół, a to jest długoterminowy proces. Stroll jest inwestorem. Audi rozgląda się za własną ekipą i w tym przypadku sytuacja wygląda sensownie.