Fittipaldi: De Vries zasługuje na szansę startów w Formule 1

Holender łączony jest z przejęciem posady Latifiego w Williamsie od drugiej połowy sezonu.
20.05.2209:49
Mateusz Szymkiewicz
500wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dwukrotny mistrz świata - Emerson Fittipaldi, uważa, że Nyck de Vries zasługuje na szansę startów w F1.

Holender, który ma na koncie mistrzowskie tytuły w Formule 2 oraz Formule E, otrzyma szansę startu z Williamsem w pierwszym treningu do Grand Prix Hiszpanii. Według ustaleń dziennikarza Joe Sawarda, stajnia z Grove rozważa umieszczenie 27-latka w roli kierowcy wyścigowego od drugiej połowy obecnego sezonu, chcąc rozstać się z Nicholasem Latifim.

Wspaniale jest mieć kolejnego bardzo dobrego kierowcę z Holandii, który ma potencjał, by w najbliższej przyszłości stać się stałym elementem Formuły 1 - powiedział Emerson Fittipaldi dla Motorsport.com. Tego obecnie brakuje nam w Brazylii. Od czterech lat nie ma Brazylijczyka w Formule 1, podczas gdy Holandia może wkrótce mieć drugiego kierowcę w stawce. Jest to jednak fantastyczne.

Zdecydowanie ma talent i doświadczenie. On po prostu potrzebuje szansy, a okoliczności nie są łatwe dla młodych zawodników. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie więcej zespołów wejdzie do Formuły 1, a nowe zasady dotyczące limitu wydatków wyrównają szanse. Myślę, że dla talentów takich jak Nyck będzie więcej dobrych okazji na starty.